רונן אילון
פסיכולוג שיקומי וחינוכי מומחה
052-8487070
04-8100066

 

 

הביו-פדבק הוא כלי שעוזר לאדם ללמוד איך להרגע.

היכולת להרגע חשובה בחיים בכלל, והיא חשובה במיוחד לאנשים עם הפרעת קשב וריכוז, לאנשים שמצויים במתח רב, ולאנשים עם חרדות שונות כגון חרדה כוללנית, חרדת בחינות, חרדה ממצבים רפואיים פחד קהל, פוסט טראומה ועוד.

הביו פידבק משולב בטפולים שונים. לרוב נלמדות שיטות הרפייה שונות כגון הרפיית שרירים, הרפייה נשימתית ודימיון מודרך. אלה מסייעות להפחתת המתח.

 מה הוא הביו-פידבק

  הביו-פידבק הוא אפשרות להציץ אל תהליכים פנימיים שקורים בתוך הגוף.

  

באמצעות מכשיר שמחברים לאצבעות היד אפשר לראות את רמת המתח של האדם. רמת המתח של האדם מתורגמת לגרף. כאשר האדם במתח או בחרדה עולה הגרף, כאשר האדם רגוע הגרף יורד. הפידבק עוזר לאדם ללמוד מה הן השיטות הטובות ביותר להרגעות

 

בשלבים מתקדמים יותר ניתן לשחק משחקי מחשב בעזרת הביו-פידבק. ככל שנרגעים יותר מתקדמים בשלבי המשחק. עליית המתח או החרדה מחזירה את השחקן אחורה.

השימוש במשחקים מאפשר אימון בשיטות ההרפיה.האימון מאפשר את שיפור המיומנות של ההרפייה, בעזרתו האדם מתאמן ולומד טוב יותר להירגע.

     

     ניתן לראות סרטים יחד עם מכשיר הביו-פידבק. כאשר עולה רמת המתח הסרט נעצר, וממשיך רק לאחר שהאדם נרגע. שיטה זו יעילה כי היא מאמנת את האדם לשמור על רוגע לאורך זמן.

העבודה עם סרטים מאפשרת לאדם ללמוד להרגע גם מול סרטים שמזכירים לו את הפחד (סרט שבו רואים נסיעה באוטובוס לאדם שמפחד לעלות על אוטובוסים, סרט שמראה בדיקות בבית חולים לאדם שמפחד ממחלות). כאשר האדם לומד להרגיע את עצמו מול הסרט הוא יכול להרגיע את עצמו בצורה יעילה יותר כאשר עולה לו מחשבה מפחידה שגורמת לחרדה.


Go Back  Print  Send Page
[Top]

רונן אילון, ויתקין 16, חיפה, 04-8100066 , 052-8487070

Ronen.eilon@keshev4u.com

לייבסיטי - בניית אתרים